Wyposażenie łazienki to kwestia, od której będzie zależał komfort naszego pobytu w WC. Wrażenia estetyczne są dla nas często tak samo ważne jak utrzymanie czystości i wysokiego standardu. Planując łazienkę, możemy wykorzystać zalety, jakie niesie ze sobą stelaż podtynkowy. Jest to konstrukcja pozwalająca na schowanie elementów instalacji, czemu zawdzięczać będziemy możliwość montażu wiszącej miski WC i przycisku spłuczki.
Czym jest stelaż podtynkowy? Jakie ma zalety?
Przeglądając nowoczesne aranżacje i wyposażenia wnętrz, często możemy napotkać wiszące miski WC. Ich montaż wymaga jednak specjalnej konstrukcji, którą określa się mianem stelaża podtynkowego. Są one złożone z metalowej ramy z nóżkami, kolana odpływowego, elementów instalacji, miejsca na spłuczkę i wydzielonej przestrzeni na miskę WC.
Najważniejszą zaletą stelaża podtynkowego dostępnego w ofercie sklepu jest możliwość schowania go w ścianie. Jak wskazuje część jego nazwy – „podtynkowy” – jest przeznaczony do zabudowy. Dzięki umieszczeniu go w ścianie projekt łazienki będzie cieszył się zadowoleniem wszystkich domowników.
Na co zwrócić uwagę kupując stelaż podtynkowy?
Aby mieć pewność, że zakupiony stelaż podtynkowy będzie służył przez długie lata, warto zadbać o wybór odpowiednich parametrów.
Najważniejszą cechą stelaża jest decyzja o tym, na jaki rodzaj zabudowy się zdecydujemy. Modele do zabudowy ciężkiej są budowane w ścianie, wymagając wykucia otworu w ścianie. Pozwalają jednak na oszczędność przestrzeni. Konstrukcje do zabudowy lekkiej będą docenione przez zwolenników sprawnego montażu. Stelaż jest stawiany pod ścianą, a następnie zostaje pokryty przez płyty kartonowo-gipsowe.
Akcesoria potrzebne do montażu można kupić zarówno oddzielnie, jak i razem ze stelażem. Najważniejsze z nich to przycisk spłukujący i mata wygłuszająca. Jeśli kupujemy je w zestawie, to warto pamiętać o jednolitym okresie gwarancyjnym na wszystkie produkty.
Ważnym elementem z praktycznego punktu widzenia jest dodatkowa przestrzeń na półkę. Na tę będziemy mogli sobie pozwolić w przypadku stelaża podtynkowego do zabudowy lekkiej.